KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11978034

nr 1197 8034

Bruno Karlsson

(1927-2020), Sverige

Oljemålning, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholm från söder. Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 47x65 cm

Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 20 augusti 2018
kl 19:30:35

  • Tema
  • 20 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson